Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Tu jest ok. Certyfikujemy miejsca dostępne osobom niepełnosprawnym. Zgłoś swoją firmę

POPON logo OK

Jesteś właścicielem lub administratorem hotelu, restauracji, sklepu, apteki, urzędu czy też innego obiektu użyteczności publicznej na terenie województwa mazowieckiego? Obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych i tym samym jest przyjazny osobom niepełnosprawnym? Powiedz nam o tym!

We wrześniu i październiku 2014 roku otrzymasz bezpłatnie certyfikat dostępności oraz naklejkę na drzwi „Tu jest ok".

Dzięki takiej wizualizacji miejsca wszyscy zobaczą, że ważny jest dla Ciebie każdy klient i że także osoby niepełnosprawne mogą w pełni i bez przeszkód korzystać z oferowanych przez Ciebie usług.

 

Wyróżnij się pozytywnie!
Zgłoś się do nas i weź udział w Projekcie „Tu jest ok"

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi utrudnieniami czy angażowaniem czasu i uwagi pracowników firmy.

Celem Projektu jest promocja i pokazanie miejsc użyteczności publicznej na terenie województwa mazowieckiego, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Miejsca zgłoszone do udziału w projekcie są audytowane przez osobę niepełnosprawną i jeśli okaże się, że są dostępne otrzymują certyfikat dostępności i naklejkę na drzwi „Tu jest ok". (wymiary naklejki to 10cmx10cm). Do audytu nie trzeba się przygotowywać w żaden szczególny sposób. Polega on na wizycie osoby niepełnosprawnej na wózku w obiekcie, dokonaniu wizji lokalnej na miejscu i kończy się raportem, który potwierdza dostępność obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jeśli miejsce jest ok – informację o tym wraz ze zdjęciami z audytu zamieszczamy na stronie facebooka. https://www.facebook.com/tujestok .

Jeśli są jakieś braki i obiekt wymaga dalszego dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych informacje o tym znajdą się w raporcie, który Państwo otrzymacie. Jest to wewnętrzny dokument dla firmy a informacja o nim ani jego treść nie będzie nigdzie upubliczniona.

We wrześniu i październiku 2014 projekt realizuje Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Warszawie ul. Szpitalna 6 lok 18-19

Patronem medialnym Projektu jest radio Wa-wa.

 

radio wawa

 

W Radiu Eska Rock i w Radiu Wa-wa we wrześniu i październiku pojawiły się również spoty reklamujące bezpłatne certyfikowanie miejsc przyjaznych osobom niepełnosprawnym.

 

 

radio eska rockradio wawa

 

 

W Radiu Wa-wa, Radiu Eska Warszawa oraz Radiu VOX Fm została również wyemitowana rozmowa dotycząca projektu "Tu jest OK".

 

radio wawa

 

 

 

radio eska

 

 

 

 

 

radio vox fm

 

 

 

Pobierz deklarację udziału