Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Pomysły na pracę

Praca przy biurku w stałych godzinach, zdalna a może dorywcza?. Sposobów i pomysłów jest wiele.


Jeżeli nie mamy obecnie stałej pracy i źródła dochodu lub chcielibyśmy zarobić dodatkowe pieniądze warto pomyśleć o pracy dorywczej. Taka praca nie musi być ograniczona ani czasem, ani miejscem, powinna być na tyle elastyczna, aby można było sobie pozwolić na godzenie obowiązków domowych i służbowych.


Wybór jest duży. Zastanawiając się nad pracą, weźmy pod uwagę że kierunek studiów czy wcześniejsze prace nie muszą nas ograniczać. Nasze zdolności, zainteresowania , ukończone kursy czy szkolenia mogą nam być przydatne w pracy. Wcale zawód matematyczki nie wyklucza abyśmy zostali grafikiem. Jeżeli mamy talent artystyczny do malowania, zacznijmy od rysunków, obrazów. Możemy założyć profil na popularnym obecnie Instagramie i tam wystawiać nasze prace, z czasem na pewno znajdą się klienci, którzy kupią nasze dzieła. Jeżeli umiemy szydełkować lub robić na drutach, wykonajmy kilka poszewek na poduszki i pokażmy je naszym znajomym, zamieśćmy zdjęcia na portalach społecznościowych. Obecnie rękodzieło jest bardzo popularne i modne.


Jeżeli znamy bardzo dobrze język obcy śmiało możemy próbować szukać zajęcia jako tłumacz. Im mniej popularny język, tym bardziej potrzebny tłumacz. Firmy poszukują osób, które mogą wprowadzać dane do baz, praca wymaga umiejętności obsługi komputera , uważności i skupienia. Wiele portali potrzebuje osób, które będą wyszukiwać różne informacje: o gwiazdach, wydarzeniach na świecie, nowych trendach.


Jeśli dysponujemy np. busem lub większym autem możemy to wykorzystać i pomagać ludziom przy przeprowadzkach. Możemy poinformować znajomych, że mamy możliwość pomocy przy transporcie, rozwiesić ogłoszenia lub zareklamować się w sieci. Przy każdym zleceniu dobrze jest zostawić swój numer, aby rozszedł się pocztą pantoflową, załatwiając nam kolejne zlecenia.


Jedną z lepiej płatnych w Polsce jest budowlanka. Zakres prac jest duży, budowa, wykończeniówka lub remonty. Wykonując kilka zleceń zaczniemy otrzymywać kolejne z tzw. polecenia, zostawiajmy zawsze po każdym zleceniu kontakt do siebie podając numer telefonu.


Kto nie umie gotować ? A jeżeli gotowanie jest naszą pasją , możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i realizować ją za pieniądze. Często cateringu potrzebują firmy na swoich imprezach integracyjnych lub spotkaniach biznesowych. Możemy również gotować na weselach, komuniach czy innych imprezach.


Czymże było by przejście przez miasto gdyby nie osoby rozdające ulotki?? W tym znajduje się potencjał.


Ciekawym sposobem na zarobek jest sprzątanie grobów. Rodzina wyjechała za granice i nie ma może zajmować się grobami bliskich lub z innych powodów nie ma możliwości sprzątać i zapalić lampki. Poszukiwanie klientów możemy rozpocząć od wywieszenia na tablicy/bramie cmentarza ogłoszenia o chęci odpłatnego sprzątania grobu wraz z numerem telefonu, mailem.


Jesteś specjalistką od makijażu, fascynuje Cię zmienianie cudzego wyglądu, stwórz s swoim domu studio wizażu, wykonuj ślubny makijaż.


Czasami musimy ponieść koszty, jeśli praca nie jest zgodna z naszym profilem zawodowym. Są to koszty oprogramowania, dodatkowych kursów lub dojazdów. Niemniej jednak, warto zainwestować, bo może się zdarzyć, że praca dodatkowa wyznaczy nowy kierunek w naszej karierze.

 

Źródło: FAZON