Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Przekwalifikowanie zawodowe

W czasie kariery zawodowej coraz częściej zmieniamy pracę. Rynek pracy każdego roku zmienia się diametralnie. Jedne zawody wymierają, natomiast na inne pojawia się ogromne zapotrzebowanie. Przekwalifikowania zawodowe pomagają utrzymać się i odnieść sukces na współczesnym rynku pracy.

Czytaj więcej: Przekwalifikowanie zawodowe

Moda bez ograniczeń

Wiele dziewczyn zadaje sobie pytanie: czy nadaje się na modelkę, czy spełnia odpowiednie kryteria?

Czytaj więcej: Moda bez ograniczeń

Mała firma czy duża korporacja?

Poszukując zatrudnienia zadajemy sobie pytanie czy chcielibyśmy pracować w małej firmie czy dużej korporacji.

Czytaj więcej: Mała firma czy duża korporacja?

Internet jako dobrodziejstwo czy zagrożenie?

W dzisiejszych czasach Internet, odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Korzystanie z Internetu przynosi nam wymierne korzyści , ale czasami jest również formą uzależnienia.

Czytaj więcej: Internet jako dobrodziejstwo czy zagrożenie?

Biofeedback- rewelacyjny trening umysłu

Biofeedback – jest to metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Czytaj więcej: Biofeedback- rewelacyjny trening umysłu

Warto się uczyć

Osoby zajmujące się rehabilitacją zawodową osób z niepełnosprawnością są często pytane, ile osób i z jakim wykształceniem zgłasza się do biur pośrednictwa pracy. I faktem jest, że najwięcej jest osób z wykształceniem podstawowym lub zawodowym.

Czytaj więcej: Warto się uczyć

Piramida a praca

Najczęściej słyszymy o piramidzie żywieniowej, zwłaszcza, że naukowcy ostatnio ją zmodyfikowali. Ale w naszym życiu ważna jest też inna, znana piramida potrzeb Maslowa.

Czytaj więcej: Piramida a praca

Kultura w firmie

Każda firma posada określoną kulturę i to zarówno formalną jak i nieformalną. Kulturę można określić jako zespół wartości, norm, zachowań typowych dla danej organizacji. Kultura formalna to cele organizacji, jej struktura, zasoby finansowe, to co jest zapisane w regulaminie czy statucie. Kultura nieformalna nie jest nigdzie spisana, ale ma bardzo duży wpływ na działanie firmy. Składają się na nią tabu, mity, zwyczaje przekazywane ustnie między pracownikami.

Czytaj więcej: Kultura w firmie

Kot dobry na wszystko

Koty chodzą własnymi ścieżkami, są tajemnicze i nie da się ich wytresować jak psów. Gdy ktoś ma w domu kota, wie, że koty wyczuwają ból u człowieka i często same kładą się w chorym miejscu ogrzewając je swoim ciałem.

Czytaj więcej: Kot dobry na wszystko

Grypa czy przeziębienie?

Najczęstszymi infekcjami górnych dróg oddechowych są przeziębienie i grypa – dolegliwości, których nie należy mylić.

Czytaj więcej: Grypa czy przeziębienie?

Dobrze dopasować

Wierzymy, że pieniądze dadzą nam siłę, znajomi nam dadzą siłę, szukamy jej ciągle obok nas. A siła może być w nas - kiedy mamy do siebie zaufanie, znamy swoje możliwości i akceptujemy swoje słabości, wierzymy w siebie.

Czytaj więcej: Dobrze dopasować

Dlaczego pomagamy

Wolontariat jest modny obojętnie, czy jest to pomaganie zwierzętom w dalekich krajach czy budowanie studni na pustyni w Afryce czy też zbieranie produktów potrzebnych rodzinom w naszym kraju. I dobrze, że jest taka moda.

Czytaj więcej: Dlaczego pomagamy

Co z ciebie za typ

W rodzinie, pracy, na kawie ze znajomymi, właściwie codziennie mamy kontakt z kimś kogo lubimy lub z kimś kto nas drażni, spotykamy też ludzi, którzy jak się zastanowimy, są nam obojętni. Jak się zastanowimy, dlaczego tak jest, to w sumie nie zawsze to wiemy.

Czytaj więcej: Co z ciebie za typ

Żeby było miło?

Pracodawcy nauczyli się już, że pracownicy, którzy potrafią ze sobą współpracować efektywniej pracują. W małej firmie może być z jednej strony łatwiej o kontakt, z drugiej trudniej.

Czytaj więcej: Żeby było miło?