Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Studiowanie bez barier

Mają podjazdy, windy i gwarancję wyrozumiałości ze strony wykładowców. Szkoły przyjazne studentom z niepełnosprawnością.

Czytaj więcej: Studiowanie bez barier

Pomysły na pracę

Praca przy biurku w stałych godzinach, zdalna a może dorywcza?. Sposobów i pomysłów jest wiele.

Czytaj więcej: Pomysły na pracę

Mowa ciała prawdę Ci powie

Mowa ciała odgrywa bardzo istotną rolę w komunikacji z otoczeniem. Tak zwany werbalny przekaz jest wykorzystywany zarówno przez polityków, policję ale również w życiu zawodowym.

Czytaj więcej: Mowa ciała prawdę Ci powie

Dokonywać wyborów

Życie to ciągłe dokonywanie wyborów. Efekt Motyla to sytuacja w której trzepot skrzydeł motyla w Ohio po trzech dniach może powodować burzę piaskową w Teksasie...

Czytaj więcej: Dokonywać wyborów

Wyposażenie stanowiska dla osoby niewidomej oraz słabowidzącej.

Osoby słabowidzące i niewidome mają możliwości pracy na wielu stanowiskach czy zawodach. Możliwości osób z dysfunkcją wzroku zależą nie tylko od stopnia uszkodzenia narządu wzroku lecz również zdolności intelektualnych, osobowości. W niektórych zawodach

Czytaj więcej: Wyposażenie stanowiska dla osoby niewidomej oraz słabowidzącej.

Samodzielność dziecka

Nie ma szkół ani gotowych wzorów, które jak ulał pasują do naszej rodziny i sprawdzą się przy wychowaniu dziecka. Postępujemy intuicyjnie, nawet jeśli korzystamy z czyiś porad, książek, wzorów do naśladowania.

Czytaj więcej: Samodzielność dziecka

Racjonalne zakupy

Idą święta, wystawy skrzą się od choinek, światełek a pod nimi zabawki, kosmetyki i wszelkie rzeczy nadające się na prezenty. W telewizji jakaś reklama przekonuje nas, ze koniecznie trzeba mieć ten konkretny telefon a ta lalka sprawi, że nasze dziecko będzie szczęśliwe.

Czytaj więcej: Racjonalne zakupy

Psychoterapia to wstyd?

Zdarza się, że mamy problem lub ktoś bliski go ma, że nie wiemy co zrobić i jak sobie poradzić z emocjami, uczuciami, że rozmowa z przyjacielem nie daje wiele lub po prostu nie chcemy mówić o problemie z kimś bliskim, bo nie chcemy rad tylko chcemy się dowiedzieć co dla nas najlepsze.

Czytaj więcej: Psychoterapia to wstyd?

Prezentacja siebie

Umiejętności robienia prezentacji uczą teraz w szkołach, ale nie zawsze uczą jak dobrze zaprezentować siebie a to w jest w dzisiejszych czasach potrzebna umiejętność.

Czytaj więcej: Prezentacja siebie

Etiologia niepełnosprawności intelektualnej

Pojęcie upośledzenia umysłowego jest bardzo szerokie, wiele jest przyczyn, które mogło je spowodować.

Czytaj więcej: Etiologia niepełnosprawności intelektualnej

Daj się poznać

Zakładamy własną firmę, sprzedajemy produkt lub usługę. Tylko skąd wziąć klientów, którzy kupią to, co robimy? Trzeba dać się poznać i na początek nie musimy mieć wykształcenia marketingowego i sztabu ludzi.

Czytaj więcej: Daj się poznać

Ciągle praca

W ostatnich dniach pokazywana jest reklama gdzie małe dziecko szuka uwagi u taty, ale ten siedzi przed komputerem, mamy, ale ta pracuje i widzimy jak dziecko ma coraz bardziej smutną minę, reklama kończy się stwierdzeniem by odłożyć na choć na chwile telefony, komputery i zatrzymać się i pobyć z bliskimi.

Czytaj więcej: Ciągle praca

Choroby wywoływane przez stres

Na świecie nie brakuje ludzi sukcesu z depresją, którzy zadbali o swój portfel, ale nie zadbali o swoje emocje. Na stres jesteśmy narażeni wszyscy, bez wyjątku, nie jesteśmy w stanie wyeliminować go z naszego życia. Towarzyszy nam w pracy, często w domu.

Czytaj więcej: Choroby wywoływane przez stres

Znajomi, a szukanie pracy

W Stanach Zjednoczonych co druga, w Polsce zaś przynajmniej co czwarta rekrutacja nigdy nie trafia do ofert pracy czy ogłoszeń na stronach internetowych pracodawców. Networking to jeden z najskuteczniejszych sposobów szukania pracy o ile wiemy, jak go wykorzystać.

Czytaj więcej: Znajomi, a szukanie pracy