Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Niespełnione obietnice

Zaczyna się od marzeń, by wreszcie wyjechać, by odpocząć. Najlepiej tam gdzie ładnie, pusto albo właśnie gdzie pełno ludzi i dużo rozrywek. Zaczynamy szukać miejsca idealnego i na naszą kieszeń. I jest! Udało się! Jedziemy a na miejscu okazuje się, że informacje uzyskane w biurze podrózy mają się nijak do rzeczywistości. Jak ustrzec się przed wpadkami i ewentualnie dochodzić swoich praw? Najważniejsze jest przeczytanie umowy. Po jej podpisaniu jest już najczęściej za późno na reakcję.

Czytaj więcej: Niespełnione obietnice

Bawiąc się leczyć

Dzieci potrzebują czasem terapii, ale też często się nudzą. Wtedy z pomocą przychodzi integracja sensoryczna. Choć nazwa wydaje się zniechęcająca, to sama metoda już taka nie jest. Zajęcia tą metodą odbywają się przez ukierunkowaną zabawę, co powoduje, że dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczą.

Czytaj więcej: Bawiąc się leczyć

Turystyka dla każdego

Dla osoby niepełnosprawnej często przekroczenie progu własnego domu jest nie lada wyzwaniem, nie mówiąc już o wyprawie za miasto czy za granicę. Tymczasem wyprawa w góry czy wyjazd nad morze nie musi być barierą nie do pokonania.

Czytaj więcej: Turystyka dla każdego

Zadowolenie z życia

W dzisiejszych czasach chcemy mieć więcej, lepiej i szybciej. Chcemy mieć dobrą sytuację materialną, zdrowie, dobre samopoczucie psychiczne, możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

Czytaj więcej: Zadowolenie z życia

Terapia przez sztukę

Sztuka to pojemne słowo łączące różne formy wyrazu a w połączeniu z terapią wydaje się czymś niezwykłym. Nie wiadomo kiedy pierwszy raz sztuka oddziałała leczniczo na swojego twórcę. 

Czytaj więcej: Terapia przez sztukę

Serce – jak o nie dbać

Serce nie czujemy na co dzień, że je mamy. A bez niego nasz organizm nie mógłby funkcjonować. 

Czytaj więcej: Serce – jak o nie dbać

Nie tylko bieganie - joga

Wszędzie czytamy o bieganiu, wiemy, że trzeba się ruszać, bo dbamy o nasze serce, stawy. Możemy się zrelaksować a to w dzisiejszym świecie ważne. Czytamy o ćwiczeniach w siłowni, zumbie i innych aktywnych formach sportu w salach gdzie ćwiczy wiele osób. Ale nie każdy chce ćwiczyć w tłumie, nie każdy może biegać. Warto więc poszukać czegoś dla siebie. 

Czytaj więcej: Nie tylko bieganie - joga

Nasze zalety i wady – co nam da ich poznanie

Wydaje nam się, że znamy swoje wady, ale ciężko nam się do nich przyznawać a już chwalenie się zaletami wydaje nam się dziwne… 

Czytaj więcej: Nasze zalety i wady – co nam da ich poznanie

Konflikt jak sobie z nim radzić

Obawiamy się konfliktów, często nie wiemy jak sobie z nimi radzić, bo budzą w nas lęk i napięcie. Obawiamy się, że nie zapanujemy nad sobą i na wszelki wypadek wolimy unikać trudnych sytuacji. Ale problemy narastają i kiedyś objawią się ze zdwojoną siłą. Można jednak na te same, nieprzyjemne sytuacje spojrzeć inaczej i dostrzec ich pozytywne strony. 

Czytaj więcej: Konflikt jak sobie z nim radzić

Kompromis na ostrzu noża, czyli sztuka negocjacji

Umiejętność właściwego artykułowania swoich potrzeb to cecha, która przydatna jest nie tylko biznesmenom, podczas podpisywania lukratywnych kontraktów. Równie cenna wydaję się być przy negocjowaniu podwyżki z szefem, a także przy rozmowie nastolatka z rodzicami, kiedy po raz pierwszy chce pojechać na wakacje ze swoją dziewczyną.

Czytaj więcej: Kompromis na ostrzu noża, czyli sztuka negocjacji

Jak się nie dać na bezrobociu

Bezrobocie powoduje, że nasza ocena się obniża, czujemy niepewność. Utrata pracy lub niemożność jej zdobycia jest przyczyną głębokiego niepokoju, poczucia zawodu, bezsilności i porażki życiowej. Przeżywamy strach, że nie będziemy mieli z czego żyć. Reakcje są różne od szoku, przypisywania sobie winy za zaistniałą sytuację do utraty kontroli nad zdarzeniami. Czasem pojawiają się myśli samobójcze.

Czytaj więcej: Jak się nie dać na bezrobociu

Ciesz się latem

Lato to wytęskniona pora roku, kiedy nie tylko często mamy urlop i możemy wypocząć, ale możemy też zadbać o swoje zdrowie. To pora roku, kiedy najłatwiej nam zadbać o siebie, ponieważ bogactwo kolorowych warzyw i owoców zapewnia nam urozmaiconą dietę zasobną w witaminy i minerały.

Czytaj więcej: Ciesz się latem

Budowanie pewności siebie

Częsta wymówka – sport nie jest dla mnie. A już sporty walki to zupełnie się dla mnie nie nadają. A może jednak?

Czytaj więcej: Budowanie pewności siebie

Ból stawów, czy słusznie go lekceważymy?

Ból stawów wydaje się nam przypadłością, która zniknie jeśli tylko potraktujemy ją rozgrzewającą maścią. Tymczasem nie zawsze tak jest, czasem ból może nas informować o poważnej chorobie.

Czytaj więcej: Ból stawów, czy słusznie go lekceważymy?