Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Zmęczenie czy depresja

Jest szaro i zimno, nie chce nam się wstawać z łóżka, nie mówiąc o wychodzeniu z domu do pracy. Często mówimy, ze jesteśmy zmęczeni, nie mamy siły jeśli po odpoczynku, relaksie w kinie, spotkaniu ze znajomymi czujemy, że wraca nam energia, to nie ma się czym przejmować. Kiedy jednak mimo 7-8 godzinach snu, krótkiego urlopu zmęczenie i czarne myśli nie mijają, czas sprawdzić u lekarza czy to nie depresja.

Czytaj więcej: Zmęczenie czy depresja

Przyjaźń w pracy

Przyjaciel z piaskownicy, przyjaciółka z liceum, a czy możliwa jest przyjaźń w pracy? Bezinteresowna, krótkotrwała, a może po wsze czasy? Przyjaźń w pracy z pewnością różni się od tej, która zawiązała się w piaskownicy pod domem. Przyjaźń dzieci różni się od przyjaźni w świecie dorosłych, dziecięce przyjaźnie są spontaniczne i szczere, natomiast relacje między dorosłymi często są nastawione na uzyskanie osobistego sukcesu, nawet kosztem drugiej osoby.

Czytaj więcej: Przyjaźń w pracy

Praca za granicą

Pracy można szukać na wiele sposobów. Ale trzeba je znać. Dlaczego Polacy chcą pracować za granicą? Powodów jest wiele, ale możemy przedstawić trzy najczęściej wymieniane: wyższe zarobki, wyższy standard życia i możliwość podróżowania.

Czytaj więcej: Praca za granicą

Bez schabowego

Pojawiają się różne mody związane z jedzeniem od picia soków, przez jedzenie margaryny zamiast masła, nie jedzenie jajek by znów wrócić do ich jedzenia. Ale wegetarianizm ma stałych zwolenników bo to nie tylko dieta, polegająca na nie jedzeniu mięsa, ale także sposób na życie.

Czytaj więcej: Bez schabowego

Po co nam joga

O tym, że warto ćwiczyć już wiemy, że ruch to zdrowie także. Wybieramy sobie jakieś ćwiczenia, czasem o nich pamiętam a czasem nie. Może poniższy artykuł przekona nas do ćwiczeń, bo joga to nie tylko ćwiczenie ciała, ale i umysłu.

Czytaj więcej: Po co nam joga

Ciągle zmiany

Z jednej strony mamy wrażenie, że ciągle nasze czynności się powtarzają, z drugiej, że świat tak bardzo przyspieszył, że kolejne święta nie wiadomo kiedy mijają. Do tego w pracy pojawiają się ciągle nowe projekty, zadania a my musimy się do nich zaadoptować oraz nieustannie poszerzać swoje umiejętności.

Czytaj więcej: Ciągle zmiany

Klasyfikacja niepełnosprawności narządu słuchu

Jak podaje U. Eckert[1] możemy dokonywać różnych klasyfikacji osób z wadą słuchu. Decydujące znaczenie ma czas, charakter czynnika oraz lokalizacja.

Czytaj więcej: Klasyfikacja niepełnosprawności narządu słuchu

Ciągle szaro

Skończyła się kolorowa jesień, puszystego, białego śniegu nie widać a więc dookoła tylko szarość. Najchętniej byśmy zapadli w sen zimowy i dotrwali tak do wiosny, niestety w dzisiejszym świecie to nie jest możliwe, musimy żyć mimo pór roku i jakoś sobie radzić.

Czytaj więcej: Ciągle szaro

Zachować równowagę

Czy da się zachować równowagę pomiędzy życiem osobistym a zawodowym? Praca jest integralną częścią życia każdego dorosłego człowieka, i jej zarówno nadmiar, jak i brak ma fatalne skutki na wielu płaszczyznach.

Czytaj więcej: Zachować równowagę

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane – często używany jest skrót SM – jest chorobą układu nerwowego, polegającym na uszkodzeniu osłonek nerwów, co prowadzi do zaburzeniu funkcjonowania narządów. Choroba dotyczy najczęściej ludzi między 20 a 40 rokiem życia, częściej chorują kobiety. Przyczyny choroby nie są znane, specjaliści wymieniają tu zarówno infekcje wirusowe jak i zaburzenia genetyczne.

Czytaj więcej: Stwardnienie rozsiane

Motywacja przez szkolenie

W dzisiejszych czasach już wszyscy wiemy, że zatrudnienie nowego pracownika jest bardziej kosztowne niż dbanie o tych, którzy już są zatrudnieni. Dbanie o pracowników to nie tylko dobra płaca, ale także dbanie o dobrą atmosferę w pracy.

Czytaj więcej: Motywacja przez szkolenie

Miejsca przyjazne osobom niewidomym

W Polsce liczba osób z uszkodzeniem wzroku przekracza 500 tysięcy. Według światowych danych szacuje się, że poważne zaburzenia widzenia występują u 1% populacji, a całkowita liczba osób niewidomych i  słabo widzących ulega stałemu zwiększaniu. Wynika to z wielu powodów.

Czytaj więcej: Miejsca przyjazne osobom niewidomym

Kiedy praca za bardzo męczy

Wszyscy czasem mamy dość pracy, zwłaszcza kiedy za oknem szaro i najchętniej zakopalibyśmy się pod kocem i nie wychodzi z domu lub kiedy nakładają się nam obowiązki w pracy i w domu.

Czytaj więcej: Kiedy praca za bardzo męczy

Dieta antystresowa

Złe zdrowie psychiczne odbija się na zdrowiu fizycznym. Stres wpływa na utratę niezbędnych dla organizmu składników odżywczych. Niedobór tych składników przyczynia się do powstawania wielu chorób, niekiedy bardzo poważnych.

Czytaj więcej: Dieta antystresowa