Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

CSR – co to jest?

CSR (corporate social responsibility )czyli społeczna odpowiedzialności biznesu stałe się już popularna wśród przedsiębiorców. Klienci sklepów, restauracji, kupujący określone usługi czy produkty coraz częściej zwracają uwagę na etykę firmy.

Czytaj więcej: CSR – co to jest?

Chrońmy oczy

Wzrok – wydaje nam się, że to coś normalnego, budzimy się, otwieramy oczy i jest jak zawsze, czyli widzimy to co zwykle, no chyba, że jesteśmy na wakacjach, wtedy widzimy inne krajobrazy.

Czytaj więcej: Chrońmy oczy

Choroby mózgu

Boimy się wszystkich chorób, ale w szczególności tych, które związane z mózgiem.

Czytaj więcej: Choroby mózgu

A może franczyza?

Nadchodzi czasem dzień, kiedy mówimy sobie – dość już tej pracy dla kogoś, chcę spróbować czegoś innego. I taka osoba decyduje się na otwarcie własnej firmy, ponieważ ma pomysł na własny biznes. Ale czasem zdarza się, że nie ma własnego pomysłu.

Czytaj więcej: A może franczyza?

Znaleźć motywację

Zbliża się wiosna a tak całkiem niedawno robiliśmy noworoczne postanowienia – nauczyć się języka, skończyć kurs, zacząć lepiej jeść, więcej się ruszać. Część z nas dotrzymuje obietnic złożonych samemu sobie, ale część z nas już o tym nie pamięta.

Czytaj więcej: Znaleźć motywację

Zatrudnienie

Praca daje nam nie tylko środki na utrzymanie, ale też poczucie przynależności.

Czytaj więcej: Zatrudnienie

Wyjść obronną ręką

Kryzys jest pojęciem popularnym i często używanym na określenie wielu sytuacji, kiedy coś gwałtownie ulega zmianie, czemu towarzyszą negatywne emocje. Nie lubimy kryzysów i boimy się ich. Ale trzeba pamiętać, że kryzys może być początkiem czegoś nowego, lepszego, może punktem zwrotnym od którego zacznie się nasz rozwój.

Czytaj więcej: Wyjść obronną ręką

Tajemnica pracodawcy

W dzisiejszych czasach najwyższe dobro firmy to informacja, wiedza, technologia. Pracodawcy chcą więc ją chronić, tworzą umowy o poufności, zakazie konkurencji, ale tak naprawdę to kodeks pracy zobowiązuje każdego do przestrzegania ujawniania tajmnic pracodawcy.

Czytaj więcej: Tajemnica pracodawcy

Przełamać lody

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że warto pracować, ale i o tym, że warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnością. Także o tym, że ludzie chcą pracować w dobrych firmach a konsumenci kupować czy korzystać z usług firm, które mają dobrą opinię.

Czytaj więcej: Przełamać lody

Praca tymczasowa

Coraz większą popularnością cieszy się praca tymczasowa, najwięcej ofert zarówno w kraju, jak i za granicą, pojawia się w okresie wakacyjnym. W okresie letnim pojawiają się oferty głównie dla kelnerów, barmanów, telemarketerów, nie brakuje ofert zatrudnienia przy zbiorze owoców, warzyw.

Czytaj więcej: Praca tymczasowa

Komputer i telefon bez barier

Czy osoba niepełnosprawna korzysta ze świata komputerów? Nowe technologie wychodzą naprzeciw osobom ze specjalnymi potrzebami. Komputer dla osób niepełnosprawnych może być nieocenioną pomocą.

Czytaj więcej: Komputer i telefon bez barier

Czystek i kasza jaglana- dla zdrowia

Obecnie bardzo popularną rośliną jest czystek, a właściwie herbata z czystka, której podstawę stanowi ziele tej rośliny. Czystek ma wyjątkowe właściwości lecznicze, jest szczególnie pomocny w walce z infekcjami. Ma zastosowanie również w walce z alergiami, boleriozą .

Czytaj więcej: Czystek i kasza jaglana- dla zdrowia

Staże -czy warto?

Gdy zaczynamy szukać pracy, ale nie mamy doświadczenia zawodowego warto pomyśleć o stażu u pracodawcy, poszukać takiego miejsca, w którym nauczymy się czegoś ważnego dla rozwoju naszej kariery. Zatrudnianie młodych, ale już doświadczonych pracowników oznacza dla pracodawcy mniejsze koszty wdrożenia ich do zawodu.

Czytaj więcej: Staże -czy warto?

Szybkie działania

Kiedy rodzi się dziecko zdarza się, że w trakcie porodu dochodzi do komplikacji, które mają wpływ na zdrowie dziecka, czasem dziecko rodzi się z jakąś wadą wrodzoną. Wczesne rozpoznanie problemów zdrowotnych u dzieci jest bardzo ważne, ponieważ działania wprowadzone już u małych dzieci, bardzo często doprowadzają do całkowitego wyleczenia.

Czytaj więcej: Szybkie działania