Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Sezon na grypę

Wokół grypy narosło wiele mitów i niedopowiedzeń. Pierwsze wzmianki o chorobie, która uśmierca tysiące ludzi pochodzą z piątego wieku przed naszą erą, ale najbardziej dotkliwa epidemia miała miejsce w 1918 roku, kiedy zmarło dwadzieścia jeden milionów ludzi z powodu powikłań po grypie. Ale tak naprawdę wirusa grypy odkryto po raz pierwszy dopiero w 1931 roku.

Czytaj więcej: Sezon na grypę

Sam sobie wybierz pracodawcę

Szukanie pracy, już trochę o tym pisaliśmy, jak jej szukać, jak pisać cv, jak dobrze wypaść na rozmowie. Wszystkie ok. tylko, że czasem tak się zapętlamy w szukaniu pracy, że zapominamy o tym by siebie samego spytać co chcielibyśmy robić lub gdzie byśmy chcieli pracować najbardziej.

Czytaj więcej: Sam sobie wybierz pracodawcę

Problemy sfery społecznej osób niepełnosprawnych

Problemy z tej sferze związane są z wszelkimi kontaktami interpersonalnymi z otoczeniem. Jak pisze T. Witkowski środowisko nie jest przygotowane na osoby niepełnosprawne. „

Czytaj więcej: Problemy sfery społecznej osób niepełnosprawnych

Problem z żyłami

Obecnie przy każdym złamaniu kończyn otrzymujemy od lekarza leki przeciw zakrzepicy, ponieważ zaburzenie przepływu krwi żylnej z kończyn do serca, może prowadzić do groźnego powikłania, jakim jest zakrzepica żylna. Tyle, że dla zdrowych osób to problem tylko na kilka tygodni. Niestety dla osób z niepełnosprawnością ruchową problemy związane z niewydolnością żylną, która jest wynikiem upośledzonej funkcji kończyn dolnych są codziennością.

Czytaj więcej: Problem z żyłami

Od gońca do prezesa

O pracy i o tym jak jest ważna napisano już wiele. Praca daje nam środki potrzebne do utrzymania się, ale też do rozwijania swoich pasji. Praca umożliwia realizację planów, ale też dzięki niej życie nabiera właściwego sensu. Praca pomaga nam też zdobyć dalszą pracę.

Czytaj więcej: Od gońca do prezesa

Halo, halo?

Pewnie wielu z nas pamięta, ze telefon komórkowy był czymś luksusowym, ale obecnie wydaje się niemożliwe – a już zwłaszcza młodzieży przyklejonej do swoich telefonów non stop – jak było możliwe życie bez tkz. komórek. A przecież niedawno rzadkością był telefon stacjonarny, z którego obecne coraz mniej korzystamy, zwłaszcza prywatnie.

Czytaj więcej: Halo, halo?

Definicja niepełnosprawności intelektualnej

W określeniu osób, które pod względem umysłowym odbiegają od normy ogólnej w sensie ujemnym, nie ma jeszcze dostatecznej jednoznaczności.

Czytaj więcej: Definicja niepełnosprawności intelektualnej

Zima nie taka zła

Za oknem coraz bardziej szaro a nawet zaczyna prószyć śnieg. Nie jest to jednak powód by zostawać w domu. Pamiętajmy bowiem o tym, że ruch sprzyja unikaniu przeziębień, obniża stres – także ten wynikający z codzienności w pracy a ciekawa pasja pomaga nawiązywać kontakty, także te pomagające w pracy.

Czytaj więcej: Zima nie taka zła

Wpływ stresu na organizm

Z pojęciem stresu bardzo często spotykamy się w naszym życiu codziennym. Z reguły kojarzymy stres z negatywnymi , niepożądanymi skutkami jego oddziaływania. Niewiele osób wie , ze pojęcie to jest neutralne.

Czytaj więcej: Wpływ stresu na organizm

Oceniać czy nie

Ocena jest nieodłącznym elementem naszego życia. Oceniamy filmy, jedzenie ale i ludzi.

Czytaj więcej: Oceniać czy nie

Osoby z niepełnosprawnością gwiazdami i ludźmi sukcesu

Coraz częściej widzimy w mediach znane osoby niepełnosprawne które mimo niepełnosprawności uczestniczą w życiu zawodowym. Osoby, których życie jest pełne fascynujących przeżyć, wyzwań, sukcesów zawodowych i osobistych. Te gwiazdy udowadniają, że niepełnosprawność nie wyklucza ich z normalnego życia.

Czytaj więcej: Osoby z niepełnosprawnością gwiazdami i ludźmi sukcesu

Nie, nie, nie!

Kochamy nasze dzieci, ale czasem mamy ochotę przed nimi uciec choć na chwilę, by nic od nas nie chciały, nie krzyczały i by był spokój. Małe dzieci potrafią być tak nieznośne, że wyprowadzą z równowagi nawet cierpliwą osobę.

Czytaj więcej: Nie, nie, nie!

Nick Vujicic bez ograniczeń motywuje tłumy

Internet jest bogaty w inspirujące materiały wideo Nicka Vujicica. To Australijczyk, który nie ma rąk i nóg, jednak motywuje innych, aby doceniali życie, otworzyli się na innych i na świat. Opowiada, że ważne jest myśleć pozytywnie. Sam wie, że jest bardziej wiarygodną osobą. Jako osoba bez rąk i nóg, która przemawia do innych staje się źródłem inspiracji.

Czytaj więcej: Nick Vujicic bez ograniczeń motywuje tłumy

Mowa przy pomocy rąk

Mowa za pomocą głosu, to nie jedyna forma komunikacji, można porozumiewać się też za pomocą gestów, mimiki. Osoby niesłyszące używają właśnie gestów do porozumiewania się i ten sposób komunikacji nazywamy językiem migowym.

Czytaj więcej: Mowa przy pomocy rąk