Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Indywidualny Plan Działania

W naszym życiu zawodowym mamy różne momenty, kiedy pewna koncepcja się wypala, czujemy, że dalej nie da się już iść, a brnięcie w to nie zwiastuje niczego dobrego. Jest to odpowiedni moment na spróbowanie czegoś nowego.

Czytaj więcej: Indywidualny Plan Działania

Pierwsze dni w nowej pracy

Pracodawca zadzwonił do nas z informacją, że otrzymaliśmy zatrudnianie.  Jeszcze tylko czeka nas wizyta u lekarza medycyny pracy  i możemy rozpocząć  nową pracę. Rozpoczęcie nowej pracy może być wyzwaniem, które będzie jednocześnie zaskakujące, jak i fascynujące.

Czytaj więcej: Pierwsze dni w nowej pracy

Warsztaty Terapii Zajęciowej – dla kogo?

Pierwsze Warsztaty Terapii Zajęciowej zaczęły powstawać w roku 1991.

Czytaj więcej: Warsztaty Terapii Zajęciowej – dla kogo?

Utrata pracy – jakie działania podjąć?

Pracodawca wręczył nam wypowiedzenie. Towarzyszą nam w związku z tym duże emocje: strach, szok, niedowierzanie, smutek, gniew, są one tym większe jeżeli nie spodziewaliśmy się zwolnienia. Obecne w nas emocje i odczucia to normalna reakcja na nieoczekiwaną zmianę.

Czytaj więcej: Utrata pracy – jakie działania podjąć?

Spółdzielnia socjalna- czy warto ją założyć?

Dlaczego warto założyć spółdzielnię socjalną? Spółdzielnia socjalna łączy cechy zarówno stowarzyszenia jak i przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej: Spółdzielnia socjalna- czy warto ją założyć?

Zaakceptować siebie

Są ludzie, którzy uważają, że są doskonali, albo prawie i nie muszą nic w sobie zmieniać. Ale większość z nas ma problem z samoakceptacją. Akceptacja siebie jako osoby niepełnosprawnej pozwala na lepsze radzenie sobie w życiu, pomimo ograniczeń.

Czytaj więcej: Zaakceptować siebie

Osobowościowe problemy osób niepełnosprawnych fizycznie

„Każda choroba obciąża psychicznie.”[1] Brak możliwości wykorzystania w pełni uszkodzonego narządu, większa mobilizacja organizmu do wykonania prostych czynności jak wchodzenie na piętro po schodach wywołuje liczne frustracje.

Czytaj więcej: Osobowościowe problemy osób niepełnosprawnych fizycznie

Dobra komunikacja to skuteczna firma

Firmy, w których jest dobra komunikacja, czyli przepływ informacji funkcjonuje sprawnie, są w lepszej kondycji finansowej, niż tam gdzie informacja jest blokowana i wykorzystywana do dominacji.

Czytaj więcej: Dobra komunikacja to skuteczna firma

Jaka profesja zapewni nam pracę?

Wybierając szkołę zastanawiamy się, czy po jej ukończeniu znajdziemy dobrą pracę. Czy zawód, który wybraliśmy jest perspektywiczny, poszukiwany i dobrze płatny. Rynek pracy podlega dynamicznym zmianom i trudno jednoznacznie ocenić czy dany zawód jest perspektywiczny i czy takim pozostanie.

Czytaj więcej: Jaka profesja zapewni nam pracę?

Etiologia niepełnosprawności narządu wzroku

Narząd wzroku ma bardzo złożoną i delikatną budowę. Składa się on z gałek ocznych wraz z mięśniami umożliwiającymi ich ruchy oraz nerwów wzrokowych, łączących je z odpowiednią partią komórek nerwowych, zlokalizowaną w płacie potylicznym kory mózgowej, zwaną ośrodkiem wzrokowym.

Czytaj więcej: Etiologia niepełnosprawności narządu wzroku

Czy należy mówić o swojej niepełnosprawności szukając pracy?

Niepełnosprawność nie jest przeszkodą w aktywności zawodowej, właściwie każda praca, o ile jest odpowiednio dobrana jest dostępna także dla osoby z niepełnosprawnością.

Czytaj więcej: Czy należy mówić o swojej niepełnosprawności szukając pracy?

Wpadek i co dalej?

Każdego dnia media informują o dziesiątkach wypadków drogowych. Wiele z nich kończy się tragicznie i rzutuje na dalsze losy osób będących ich ofiarami. Mało kto zdaje sobie sprawę, że zwykły, spokojny dzień może stać się najgorszym w naszym życiu. Ułamki sekund decydują o naszym życiu.

Czytaj więcej: Wpadek i co dalej?

Rehabilitacja i wypoczynek

Rehabilitacja to codzienny, mozolny wysiłek by poczuć się lepiej, ale można skorzystać także z turnusów rehabilitacyjnych, gdzie rehabilitację łączy się z wypoczynkiem.

Czytaj więcej: Rehabilitacja i wypoczynek

Promocja własnej firmy

Zakładając własną działalność przedsiębiorcy stają przed trudnym wyzwaniem, jakim jest reklama firmy. Żadna nowoczesna firma nie może sobie pozwolić na pozostawanie poza Internetem.

Czytaj więcej: Promocja własnej firmy