Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Mieszkać wygodnie i bezpiecznie

Każdy z nas chce we własnym mieszkaniu czuć się dobrze i bezpiecznie. Niewygody możemy złościć w podróży, ale we własnym domu chcemy żyć wygodnie. Dla osób niepełnosprawnych ważne jest także bezpieczeństwo.

Czytaj więcej: Mieszkać wygodnie i bezpiecznie

Malarze – artyści sztuki i życia

Czy choroba może być przeszkodą aby wejść do panteonu prawdziwych artystów? Otóż nie. Choroba może zniszczyć człowieka, ale może zrodzić z niego artystę.

Czytaj więcej: Malarze – artyści sztuki i życia

Książki – po co czytamy ?

Biblioteka Narodowa opracowuje coroczne raporty dotyczące czytania książek przez Polaków. Z najnowszego raportu wynika, że 4,7 mln Polaków nie przeczytało w 2015 r. żadnego dłuższego tekstu. Jakie są powody, że nie czytamy książek?

Czytaj więcej: Książki – po co czytamy ?

Język obcy w pracy

Przeglądając oferty pracy można zaobserwować, że jednym z kluczowych wymagań jest znajomość co najmniej jednego języka obcego, najczęściej angielskiego. W dobie bezrobocia i rekordowej liczby osób bezrobotnych z wyższym wykształceniem, jest to kolejne kryterium zawężające wybór pracownika.

Czytaj więcej: Język obcy w pracy

Dobry pracownik to skarb

Dzisiaj nie jest łatwo znaleźć dobrze wykwalifikowanego , solidnego pracownika. Jeżeli już posiadamy takie osoby w firmie, chcemy aby były zadowolone z pracy i pozostały w firmie na dłużej.

Czytaj więcej: Dobry pracownik to skarb

Coś innego

Pod koniec roku, wielu z nas odczuwa zmęczenie. To nie tylko niedobór światła, zimno, plucha, ale także powtarzalność codziennych zdarzeń. Im jesteśmy starsi, tym częściej czujemy, że dopada nas rutyna.

Czytaj więcej: Coś innego

Właściwości Czarnego sezamu

Ziarna sezamu należą do najstarszych roślin oleistych. Najprawdopodobniej pierwsze plantacje sezamu powstały na terenie dzisiejszej Sumatry , Jawy oraz Borneo. Ziarna sezamu najlepiej dojrzewają w suchym i ciepłym klimacie. Właściwości czarnego sezamu są podobne do białego.

Czytaj więcej: Właściwości Czarnego sezamu

Właściwości zdrowotne jabłek

Według zielarzy i znawców medycyny naturalnej powinniśmy spożywać jabłka najczęściej na przełomie jesieni i zimy, mają one wtedy najwięcej składników leczniczych.

Czytaj więcej: Właściwości zdrowotne jabłek

Właściwości zdrowotne awokado

Awokado posiada w swoim składzie tłuszcze dlatego też często jest nazywany owocem maślanym.

Czytaj więcej: Właściwości zdrowotne awokado

Właściwości zdrowotne cebuli

W cebuli zawarte jest bogactwo minerałów takich jak: cynk, krzem, siarka, sód, wapń, fosfor i potas. Cebula jest źródłem takich witamin jak: C, B1, B2, E, K, PP oraz prowitamina A.

Czytaj więcej: Właściwości zdrowotne cebuli

Znaleźć pracę

Praca - warto ja mieć, bo samo bycie między ludźmi dobrze nam robi a do tego mając swoje pieniądze na pewno jest nam łatwiej. Szukanie pracy czasem jednak nie jest łatwe, czasem nasze oczekiwania są inne niż oferty pracy a czasem nie wiemy jak zacząć.

Czytaj więcej: Znaleźć pracę

Czy telepraca to dobre rozwiązanie dla pracownika?

Obecnie ponad 90 proc. dużych międzynarodowych organizacji oferuje formę pracy zdalnej. Czy tzw. telepraca to dobre rozwiązanie dla pracownika?

Czytaj więcej: Czy telepraca to dobre rozwiązanie dla pracownika?

Nie bać się konfliktu w pracy

Od dziecka uczono nas, że trzeba być grzecznym, nie kłócić się bo wtedy wszyscy będą nas lubić. Tylko okazuje się, że nie o to chodzi, by nas wszyscy lubili, wystarczy jeśli będziemy w spokojny sposób mówić o swoich racjach, nawet, jeśli ktoś inny ich nie podzieli.

Czytaj więcej: Nie bać się konfliktu w pracy

Jak dobrze pomóc?

Nie tak dawno widok osoby z niepełnosprawnością na ulicach, w miejscach publicznych był rzadkością, a kiedy się już pojawiła budziła nadmierną ciekawość, nadmierne obserwowanie lub odwrotnie - unikanie wszelkiego kontaktu.

Czytaj więcej: Jak dobrze pomóc?