Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Czym jest Środowiskowy Dom Samopomocy?

Środowiskowy Dom Samopomocy działa na podstawie ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej (test jednolity z 1993r. Dz. U. Nr 13 , poz. 60 z póź. zm.), oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 1994r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. Nr 111, poz. 535 z póź. zmianami).

Czytaj więcej: Czym jest Środowiskowy Dom Samopomocy?

Pozytywnie!

Pigmalion to tytuł znanej sztuki George'a Bernarda Shawa. Jej tytułowy bohater, profesor Higgins, uczy biedną kwiaciarkę Elizę poprawnej angielskiej wymowy oraz towarzyskiej ogłady i wprowadza ją na salony. Profesor zawsze traktuje kwiaciarkę jak damę, aż w pewnym momencie ona sama zaczyna stawać się damą i spełniać jego oczekiwania.

Czytaj więcej: Pozytywnie!

Poczuć wiatr w żaglach

Być może w dzieciństwie czytaliśmy o piratach lub dzielnych żeglarzach i marzyło nam się by poczuć wiatr w żaglach. Mieszkańcy nadmorskich miejscowości lub mazurskich jezior zapewne łatwiej mogli zrealizować to marzenie.

Czytaj więcej: Poczuć wiatr w żaglach

Otwarta furtka

Rodzice dziecka z niepełnosprawnością od jego najmłodszych lat zastanawiają się co dalej.

Czytaj więcej: Otwarta furtka

Krok do zatrudnienia

Udało się, zadzwonił telefon i usłyszeliśmy, że zostajemy zatrudnieni. To ta przyjemna wiadomość, trochę mniej już jest ta, że musimy wypełnić szereg dokumentów. Ale to nie takie straszne jak się wydaje.

Czytaj więcej: Krok do zatrudnienia

Epilepsja- czy można pracować?

Epilepsja to najczęściej spotykana choroba neurologiczna. W Polsce cierpi na nią 400 tys. osób. Odmian padaczki jest blisko 70 i jej ataki przebiegają różnie - czasem prawie niezauważalnie. Tylko nieliczni pracują, niewielu ma rodziny.

Czytaj więcej: Epilepsja- czy można pracować?

Elastyczność

Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią zmiany i tych, którzy lubią stabilizację. Ci pierwsi w dzisiejszych czasach maja łatwiej. Świat pędzi do przodu, co chwila pojawiają się nowe rozwiązania, technologie.

Czytaj więcej: Elastyczność

Ciesz się wyjazdem

Polacy słyną z tego, że są gościnni, lubimy gości i lubimy pokazać swoją gościnność. Dobry gospodarza, chce tak ugościć, by wizyta, była jak najbardziej komfortowa, by goście miło spędzili czas i mieli potem mnóstwo ciepłych wspomnień.

Czytaj więcej: Ciesz się wyjazdem

Byle o nas mówili

Codziennie atakowani jesteśmy reklamami, ale coraz mniej w nie wierzymy, oczywiście tysięczny raz powtarzana nazwa proszku reklamie pewnie spowoduje, że z morza zupełnie nieznanych produktów wybierzemy, ten, który z czyś nam się kojarzy.

Czytaj więcej: Byle o nas mówili

Bez konsekwencji

Ograniczenie aktywności fizycznej dłużej niż kilkanaście dni, może powodować problemy o czym należy pamiętać i poszukać sposobów zapobiegania. Łatwiej zapobiegać niż później leczyć.

Czytaj więcej: Bez konsekwencji

Żelazne zasady Curriculum Vitae

6 magicznych sekund wystarczy rekruterowi, aby zdecydować o przyjęciu lub odrzuceniu aplikacji. Musimy sprawić, aby nasza aplikacja była przygotowana w taki sposób, aby rekruter był skłonny poświęcić na nią kolejne pół godziny.

Czytaj więcej: Żelazne zasady Curriculum Vitae

Trudne pytania i niespodzianki w czasie rozmowy kwalifikacyjnej

Każdy kto wybiera się na rozmowę kwalifikacyjną musi być przygotowany na pytania niespodzianki.

Czytaj więcej: Trudne pytania i niespodzianki w czasie rozmowy kwalifikacyjnej

„Jak Cię widzą tak Cię piszą” sukces na rozmowie kwalifikacyjnej

Według badań, aż 65% pracodawców przyznaje , że ubiór jest bardzo ważnym elementem spotkania. Trzeba pamiętać , że przy wyborze między dwójką kandydatów, którzy mają podobne kwalifikacje i doświadczenie rekruter wybierze osobę z odpowiednim ubiorem. Jak zatem powinniśmy się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie wymogi powinien spełniać strój?

Czytaj więcej: „Jak Cię widzą tak Cię piszą” sukces na rozmowie kwalifikacyjnej

Sposoby poszukiwania pracy

Jeżeli nie mamy sprecyzowanych planów zawodowych, nie wiemy co mogą robić osoby z naszym wykształceniem i planami zawodowymi warto, aby naszym pierwszym krokiem było odwiedzenie doradcy zawodowego, trenera pracy.

Czytaj więcej: Sposoby poszukiwania pracy