Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Niezbędnik poszukującego pracy

Systemy orzekania o niepełnosprawności w Polsce

Podstawowym aktem prawnym, który dotyczy osób niepełnosprawnych jest ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2008 r. Nr 14 Poz. 92 tekst jednolity ze zm.; dalej: ustawa o rehabilitacji). Przepisy tejże ustawy wprowadzają legalną definicję osoby niepełnosprawnej, w stosunku do której przepisy tego aktu prawnego znajdują zastosowanie.

Czytaj więcej...

Wszystko na temat rozmowy kwalifikacyjnej

Czym jest i czemu służy?

Rozmowa kwalifikacyjna, inaczej zwana rozmową rekrutacyjną, znana także pod pojęciem interview lub wywiadu, jest jednym z podstawowych narzędzi w procesie selekcji kandydatów. Jej celem jest nawiązanie bezpośredniego kontaktu z kandydatem starającym się o pracę. Osoba przeprowadzająca rozmowę poprzez dobór odpowiednich pytań zdobywa informacje o kandydacie, weryfikuje jego doświadczenie zawodowe, przygotowanie merytoryczne, cechy osobowości i motywację do podjęcia pracy. Dla kandydata rozmowa rekrutacyjna stanowi okazję, aby dowiedzieć się czegoś o firmie i stanowisku, o które się ubiega.

Czytaj więcej...

Praca nad sobą a poszukiwanie pracy

Nie ma chyba potrzeby przekonywać, że praca jest źródłem wartości: dla niektórych głównie materialnych, innym oprócz pieniędzy daje poczucie satysfakcji i zadowolenia, dla jeszcze innych jest sposobem na uzyskanie uznania otoczenia. Są wreszcie i tacy szczęśliwcy, którym praca daje wszystko jednocześnie.

Czytaj więcej...