Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Niezbędnik poszukującego pracy

Jak napisać list motywacyjny?

List motywacyjny piszemy po to, by zachęcić potencjalnego pracodawcę do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Musisz więc udowodnić w nim, że jesteś najlepszym kandydatem na proponowane stanowisko.

Jak zatem wygląda standardowy list motywacyjny? Powinien zawierać trzy akapity opisujące Ciebie, Twoje osiągnięcia i kwalifikacje oraz powody wysłania tego listu.

Czytaj więcej...

Curriculum Vitae - klucz do wymarzonej pracy

Nie istnieje jeden oficjalny format CV. Przy jego tworzeniu powinno się stosować się do kilku zasad, które sprawią, że tekst życiorysu będzie przejrzysty i estetyczny, a poszczególne informacje w nim zawarte łatwe do odnalezienia. Oto kilka porad mówiących o tym, jak poprawnie napisać CV.

Czytaj więcej...

Jak i gdzie szukać pracy?

Zanim zaczniemy szukać pracy, powinniśmy się dowiedzieć, jakie instytucje mogą okazać się w tym pomocne. Na rynku pracy funkcjonują zarówno instytucje państwowe, jak i firmy komercyjne, które pośredniczą w zdobywaniu pracy.

Czytaj więcej...

Po co pracujemy?

Zadając ludziom pytanie „po co chcą pracować?" łatwo można się domyślić, że najpopularniejszą odpowiedzią będzie „aby zarobić pieniądze". Chcemy posiadać pieniądze, by przeżyć, zapewnić byt rodzinie, realizować własne plany i marzenia. Dla wszystkich grup - zarówno osób pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych - podstawowa motywacja wydaje się być taka sama.

Czytaj więcej...