Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

RPO: Prawa wyborcze osób z niepełnosprawnością i osób ubezwłasnowolnionych

W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się konferencja prasowa, podczas której RPO dr Adam Bodnar przedstawił wyniki raportu na temat dostosowania lokali wyborczych do potrzeb osób z niepełnosprawnością w wyborach prezydenckich oraz w referendum ogólnokrajowym.

Czytaj więcej...

MPiPS: Wrzesień: jednocyfrowa stopa bezrobocia

Stopa bezrobocia spadła we wrześniu do 9,9% - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. To najlepszy wynik od 7 lat. Rekordowa była również liczba ofert pracy zgłoszonych przez pracodawców.

Czytaj więcej...

O pracy dla osób niepełnosprawnych

"Osoba niepełnosprawna w zatrudnieniu" to temat konferencji zorganizowanej przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy. Gościem wydarzenia była Wicewojewoda Elżbieta Rusielewicz.

Czytaj więcej...

Warsztaty zapachowe dla niewidomych Transatlantyk

Podczas tegorocznego festiwalu TRANSATLANTYK 2015 organizujemy unikatowe warsztaty zapachowe dla osób niewidomych i niedowidzących. Będę bardzo wdzięczna za udostępnienie informacji o warsztatach na stronie internetowej Urzędu.

Czytaj więcej...

Prośba o wsparcie wyścigów osób samochodowych osób niesłyszących

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym przy wsparciu Rehab Enterprises - firmy członkowskiej Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - organizuje pierwsze na świecie Wyścigi Samochodowe Głuchoniewidomych.

Czytaj więcej...