Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Nauka w domu

Kiedyś dzieci z bogatych domów zaczynały naukę w domu a później dopiero uczyły się w szkołach, no ale też szkoły nie były tak popularne i dostępne dla wszystkich.

Czytaj więcej: Nauka w domu

Pozytywna motywacja

Nawet we własnej, małej jeszcze firmie dobrze motywować pracownika, siebie zresztą także.

Czytaj więcej: Pozytywna motywacja

Smog nie musi być normą

W ostatnich czasach słyszymy o tym, żeby nie jeździć samochodem, tylko korzystać z komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej: Smog nie musi być normą

Herpes simplex

Herpes simplex po łacinie, czyli opryszczka to zmiany skórne wywołane przez wirusa opryszczki. Najczęściej pojawiają się na ustach, ale czasem także na nosie, oczach, przybierają postać drobnych pęcherzyków wypełnionych płynem. To zmiany wywołane wirusem HSV-1, ale czasem w narządach płciowych pojawiają się zmiany spowodowane wirusem HSV-2, która może być groźniejsza dla zdrowia.

Czytaj więcej: Herpes simplex

Znaczenie umiejętności interpersonalnych

W dzisiejszych czasach, już chyba wszyscy pracodawcy wiedzą, że sukces firmy to przede wszystkim ludzie. Oczywiście najlepiej zatrudnić od razu najlepszych, ale po pierwsze nie zawsze jest możliwe a po drugie człowiek, który się nie rozwija, cofa się. Dlatego aby stworzyć dobry zespół trzeba dbać o jego rozwój.

Czytaj więcej: Znaczenie umiejętności interpersonalnych

Wstydliwa choroba

Łuszczyca to jedno z najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych, c do której istnieje mnóstwo teorii dotyczących jej przyczyn, ale żadna nie jest potwierdzona 100%.

Czytaj więcej: Wstydliwa choroba

Ocalić życie ludzkie

Niby trenujemy pierwszą pomoc w szkołach jazdy, w szkole, ale gdzieś po drodze nam te umiejętności uciekają, a szkoda, bo dzięki niej można ocalić życie ludzkie. Warto więc sobie przypomnieć jej zasady.

Czytaj więcej: Ocalić życie ludzkie

Negocjacje – ważna umiejętność

Negocjacje to rozmowy mające na celu uzgodnienie stanowiska w jakiejś sprawie, gdy interesy obu stron są częściowo zbieżne, a częściowo różne, i gdy chcą one zawrzeć porozumienie, aby zlikwidować istniejące rozbieżności. Negocjacje wykorzystujemy w pracy, ale i w kontakcie z partnerem, dzieckiem.

Czytaj więcej: Negocjacje – ważna umiejętność

Kiedy rozwój nas przerasta

Założyłeś firmę, rozwija się i nagle okazuje się, że zajmowanie się wszystkim samemu powoduje, że firma zamiast dalej się rozwijać, zaczyna szwankować.

Czytaj więcej: Kiedy rozwój nas przerasta

Szczęśliwsi są zdrowsi

Czasem mamy wrażenie, że świat zwariował, zwłaszcza przed świętami ludzie pędzą, samochody trąbią a my nie wiemy w co ręce włożyć i czujemy, że jeszcze chwila i oszalejemy a najlepiej jakby wszyscy dali nam spokój.

Czytaj więcej: Szczęśliwsi są zdrowsi